foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 24, 2012 02:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Postitasin 02. novembril teemasse - Külmaveekalad - Kuldkalal kõht ülespidi, et kalakese käitumine tekitab minus hirmu. Kalakesel oli siis probleeme veepinnalt alla saamisega - hulpis vee peal ja nagu iseenesest keeras kogu aeg külje või kõhu ülespoole. Jälgisin kalakest ja järgmiseks hommikuks oli kõik nagu korras. Siis elas kalake veel ülerahvastatud 30l akvas.
Nüüdseks on kuldkalad (3) ja koger kolinud 180l akvasse ja elanud seal juba kaks nädalat. Üleeile õhtul hakkasin vaatama, et jälle seesama kuldkala ujub imelikult - mingi aeg on peaaegu püstloodselt, nina vastu veepinda. Siis võib olla jälle mitu tundi akvapõhjas "suled" sorus. Kõhtu ega külge seekord üles ei keera. Vee põhja minek tundub ujudes raske. Kui liigun akva juurde, tuleb mind koos teistega uudistama, aga ringi ei uju, püsib rohkem ühe koha peal veepinna lähedal. Hommikuti söömas on koos teistega, aga täna hommikul tundus, et teised nügivad teda lihtsalt minema ja ta ei jaksa üldises rüsinas toidu pärast võidelda.
Akva siis 180l, veevahetust teen kord nädalas 1/3 osa umbes, vee ph 7,6-8, kh 10-20, gh 10-16, No2 0-1, No3 0-25. Näitude kõikumine on enne ja pärast veevahetust. Temperatuur kõigub 20-22 kraadi vahel, kuna ahiküttega korteris on see vist paratamatu. Soojapulka suurde akvasse ei ole pannud ja ei plaani praegu ka panna.
Akvas on valgustus, mida hommikul sisse ja õhtul välja lülitan. On ka taimi, mille nimesid ei ole veel jõudnud ära õppida :oops:
Kas saaksin midagi kalakese heaks teha või mida tähele panna? Kuidagi ei tahaks, et mõnest minu tehtud veast tingituna peaks kalake maisest elust lahkuma :?

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 24, 2012 05:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kas paastukuuri oled teinud? kui ei siis tee

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 24, 2012 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Olen teinud nädalas ühe paastupäeva

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2012 02:30 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 29, 2011 10:25
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn
Mul sama mure ja selline tunne, et mu teleskoop sureb, nutt on kurgus ja ei tea jälle mida teha


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 09, 2012 11:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 10:38
Postitusi: 114
Asukoht: Tallinn
Poest ostetud kuiva kalatoitu (flakes, pellets) soovitatakse leotada minuti väheses akvaariumivees enne kaladele andmist. Sel juhul toit paisub ja liigne õhk väljub juba enne ärasöömist. Seda soovitatakse ka kuldkalade ja betta'de puhul. Teine võimalus on kasutada geeltoite. Geeltoite saab ka ise valmistada agar-agari baasil aga täpsemalt leiab infot internetist.

Samuti on paljusid aidanud antud kuldkalade probleemi korral roheliste herneste söötmine. Paar sügavkülmutatud rohelist hernest sulatatakse leiges vees üles, eemaldatatakse kest ja sisu lõigatakse parajateks tükkideks.

Probleemil on palju tahke. Arvatakse et kuldkalade puhul on see probleem ka suuresti geneetiline. Neid on aretatud sellisele kehakujule, kus siseelundid on ebaloomulikult kokku surutud.

Samuti on selle probleemi ilmnemist seostatud füüsiliste traumadega, halva vee kvaliteediga (kõrge No2/No3 tase) ja siseparasiitidega. No2 ei tohiks olla tuvastatav, vastasel korral tuleb vähendada kalade hulka (ja söötmist) või parandada akvaariumi bioloogilise filtreerimise võimekust.

Ise prooviks mõõdukalt anda rohelisi herneid ja kuivtoidu korral leotaks seda enne. Samuti vaataks üle filtri. Rohkem ei oska hetkel soovitada.

Siiski, kui kalade söötmisel kahtled kas antud kogusest piisab või anda veel, siis piisab..
..seda on kerge öelda aga raske järgida. Omal oli hiljuti juhus kus üks eriti ablas punane neoon sõi nii palju kuivtoitu (kuivad ümarad graanulid) et hulpis pärast pool ööpäeva kõht üleval ega saanud sukelduda. Õnneks läks see üle. Annan seetõttu neoonidele toitu pigem 2x ööpäevas aga korraga vähem kui 1x ja korraga palju.

Hea inglisekeelne ülevaade kõige lihtsama kuldkala geeltoidu tegemisest: http://www.wikihow.com/Make-Gel-Food-(for-Goldfish)

Eespooltoodud lehel on ka video pisut keerulisema koostisega geeltoidu tegemisest kus on kasutatud lõhefileed, aedvilju, küüslauku ja acidophilus piimhappebakteri pulbrit. Kalad on videos ilusad ja heas vormis.

Kel huvi, leiab geeltoidu teoreetilisest poolest lisainfot ka siit: http://www.allnaturalpetcare.com/Formulating_DIY_Homemade_Tropical_Fish_Food_Nutrition.html

ja baasretsept samalt autorilt:http://www.allnaturalpetcare.com/DIY_Homemade_Fish_Food_Recipe_Ingredients.html


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver