foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 12:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:54
Postitusi: 14
Asukoht: Viimsi
Tere!

1.Minu akvaariumi mahutavus on 45l. http://www.upload.ee/files/2757371/akva.JPG.html (pilt kaugvaates)

2.Selles on 1 filter. http://www.upload.ee/files/2757372/IMG_1639.JPG.html

3.Veevahetust teen maksimum 3 nädala tagant ning vahetan akvaariumis olevast veest 20-30%.

4.Akvaariumi elanikeks on 2 kukekest (emane ja isane) ja põhjakoristaja. http://www.upload.ee/files/2757353/Ott.JPG.html (isane tervena), http://www.upload.ee/files/2757375/Elf.JPG.html (emane tervena).

Lugu on aga järgmine. Nimelt on selles viimasel ajal juhtunud palju halba. Esiteks taimed (mida on näha ka akvaariumi kaugvaate pildilt) on koledad ning ei kasva ilusti, kuigi need olevat sellised, mis saavad igas akvaariumis normaalselt kasvada. Teiseks mõni aeg tagasi oli mul üks emane Betta veel, kuid tema jäi haigeks (valged täpid), tõstsin ta eraldi teise väiksesse akvaariumisse ning suri ära. Paar päeva tagasi oli minu isasel kukekesel suu kohal Suur valge laik, kuid tõstes ta korraks eraldi topsi, tuli see ära. Nüüd on emasel kukekesel ülemise uime juures valge laik, mida võib näha sellelt pildilt (vabandan kvaliteedi pärast, kuid emane Betta on tõsiselt hüperaktiivne ning ei püsi hetkekski paigal): http://www.upload.ee/files/2757390/elf2.JPG.html . Loodan, et sellest on abi.

NING NB!!!!!! MINU JAOKS KÕIGE MURETTEKITAVAIM PROBLEEM!!!

Täna hommikul kui kaladele süüa panin oli minu isane Betta nõnda katki: http://www.upload.ee/files/2757392/Ott2.JPG.html
http://www.upload.ee/files/2757393/Ottt.JPG.html

Olen murest murtud ning ei tea enam mida teha. Panin ta koos olemasoleva akvaariumi veega 0,5l topsi ning hetk tagasi tõstsin ta eraldi 15L akvaariumisse : http://www.upload.ee/files/2757401/ottu ... s.JPG.html (kaugvaates)
http://www.upload.ee/files/2757402/ottu ... 2.JPG.html (lähedalt)

Mõtlesin, kas tegu oli kaklusega, kuid emasel ei ole vigastusi ning see valge täpp on tal juba varasemast. Kas põhjakoristaja võib olla kuidagi asjaga seotud? Kas üheks mõjutavaks teguriks ei võiks olla asjaolu, et emane ja isane on juba tõeliselt kaua koos ühes akvaariumis olnud, kuid ei ole poeginud (isane on veepinnale mullitanud küll, kuid ei midagi enamat).

Oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks mind aidata!!!

Tuuna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 01:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Veeteste tahetakse kindlasti saada. "max. 3nädala tagant" vett vahetada on nii väikses akvaariumis ilmselt liiga pikk periood.
Nende kalade iseloomu kohta ei oska midagi öelda, nii et siinkohal kaasa ei räägi. "Põhjakoristaja" vaevalt seotud on asjaga, kuigi see nimi ei ütle tegelikult, millise kalaga tegu on. Eeldan ise, et on "tavaline ants" ja tema vaevalt probleemiks on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 20, 2012 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Minul on emased bettad tapnud ära kaks isast bettat - uimed ja saba on samasugused räbalad nagu sinu kukekesel. Süüdistasin alguses mõõksabasid ja rummininasid, isegi tetraid. Aga kolmanda bettaga ei julgenud riskida ja jälgisin - tulemus üks emane ründas eest ja teine tagant ning teised "kahtlusalused" ei teinud temast välja. Tõstsin noormehe eraldi akvasse, mille igaksjuhuks eelnevalt olin tema jaoks käivitanud. Samuti hävitati üks minu noor skalaar uimede räsimisega, teise suutsin asüüli viia daaniote juurde. Huvitav asjaolu kogu selle retsimise juures on see, et emased betad ei puutu kalu, kes on enne neid akvas elutsenud, aga kõik uued saavad kerepeale. :roll:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 20, 2012 09:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 10:38
Postitusi: 114
Asukoht: Tallinn
Kui veetingimused on betta jaoks head ja infektsiooni ei ole, paranevad ka selliselt räsitud isase betta uimed paari kuu jooksul. Kuid pildi järgi tundub isane betta üleüldiselt väga halvas seisus olevat ja vajab taastumiseks parimaid tingimusi.
Ka mul räsis emane betta isase uimed korralikult ära, nii et seda juhtub. Loomulikult neid rohkem kokku ei pannud.

Teeksin selles olukorras 1-2 X nädalas 10% ulatuses veevahetusi. Lisaksin regulaarselt veidi turbaekstrakti ja hoiaksin temperatuuri 27-28 kraadi ringis. Hea aereerimine ja üks korralik kiirekasvuline taimepuhmas ei teeks ka paha. Kaladel on vähem stressi kui neil on kuhugi varjuda, veidi ujuvtaimi teeks head.
Desinfitseerimisest oskavad kogenenumad paremini rääkida. Ise prooviksin metüleensinisega vannitada.
Kui leiate mõnest kalapoest elusaid sääsevastseid, võite möödukalt ka neid anda. See on parim toit bettadele.

Ja kindlasti lugege erinevatest allikatest oma kalade kohta lisa ja püüdke neile parimad tingimused tagada. Kogemused tulevad aja jooksul.

Käesolevaks ajaks on mu isane betta kosunud ja ka uimed on enamvähem tagasi kasvanud: http://farm9.staticflickr.com/8052/8117207187_20faec8f0a_b.jpg


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver