foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas seenhaigus?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 18, 2011 12:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Tervist.

Ei osanud seda teemat kuhugi paigutada. Osaliselt on asi vees ja osaliselt on asi kala haigestumises.

Juhtus minul selline loll olukord, et tekitasin oma akvaariumis iseeneselollusest hapnikupuuduse, mis läks mulle maksma kahe kala elu. Ehk siis eile peale veevahetust panin antsude ja tigude jaoks kurki. Tagantjärgi mõeldes sai kurki liiga palju. Selle tulemusena oli hommikul üks neoon surnud. Siis ma seda toitainete liigsuse ega hapnikupuuduse nahka ei osanud ajada, sest neoon oli juba enne selline vanake ja ma ausalt ootasin kuna tema elukell lõpuni käib. Kurgi muidugi likvideerisin ära nii nagu ma alati teen - õhtu poole panen akvasse ja hommikul võtan ära.

Päev otsa olin ise kodust ära. Koju tulles avastasin ehmatusega, et vesi on hägune ja pinnal hõljuva kardheina küljes on valged vatjad narmad. Kõige koledam üllatus oli mu kalli kollase emase guppi ootamatu põhja vajumine ja surm. Siis hakkasin uurima, mis nüüd minu akvas valesti on. Murdepunkt toimus siis kui õunatigu sifooniga pinnalt õhku ahmis.

Sattusin selle teema peale /vesi/9207/index.html ning järeldasin, et veehavahetusest ja liigsest toidust on tekkinud bakterivohamine ning sellest hapnikupuudus. See peale paigutasin AQUAEL fan filtri veepinnale lähemale, et võimalikult palju hapniku vette jõuaks. Tunniga oli juba näha, et kaladel elu muutus kergemaks. Samuti tegin ka veevahetuse, kuskil 20%. Eks näis mis saab :/ Häbi tunnistada aga veeteste teinud ei ole. Varasemalt on kõik korras olnud. Kalad rõõmsad, taimed kasvasid, vesi oli silma järgi korras. Akva on töös olnud 4 kuud. Homme tekitan mingisegi veetesti koju, kas või 6 in 1. Suure hädaga ehk aitab ka see.
Andmed kaa:
1. 60L
2. sisefilter AQUAEL fan 1plus, soojendi (hetkel välja võetud, sest suvel pole tarvidust)
3. veevahetus kord nädalas umbes 20%, viimane eile 16.07
4. temperatuur 27C
5. 8 neooni, 2 mollit, 2 guppit, 1 ancistrus, 2 õunatigu, 2 krevetti


Aga see pole veel kõik. Istusin tükk aega akvaariumi ees ja valvasin kalu ja uurisin akvaariumi ning nägin oma helesinisel gupil imelikku täppi külje peal. /404.html
Pilt

Esimese asjana siis artiklitest kalade haigused ja hakkasin võrdlema. Ise arvan, et see on seenhaigus. Täpike pole kehaga tasapinnas vaid on vatjas ja eemale ulatuv. Eile seda ei olnud ja tekkis tänase päeva jooksul. Bakteriaalsed haigused välistasin sest kalakesel ei ole kõrvalnähtudena väljatoodud sümptomeid. Samuti on ka loogiline, et kui ma vee suutsin tuksi keerata siis seen ka kaugel ei ole.

Tahaksingi küsida, et kas ma olen oma järeldustega õigel teel ning kuidas peaksin edasi käituma? Kas peaksin poest JBL Fungolit tooma, vee temperatuuri tõstma ja kaladele soolavanne tegema? Hapnikupuuduse likvideerimisega ma olen vist kergelt õigelt teel?

Tõsiselt sant tunne, et ma nüüd sellise lollusega hakkama olen saanud. Ma ju loen siin kogu aeg ja üritan teiste vigu vältida ja nüüd siis pidi nii juhtuma...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 19, 2011 07:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Nüüd olen vee korda saanud. Ka täpp gupil on väiksemaks jäänud, kuid samas on juurde tekkinud veel üks väiksem. Ning täpid pole enam vatjad vaid kergelt kollakad ja naha ligi. Nüüd küll ei oska arvata mis asi see seal olla võiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 03:00 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Pakun siiski, et see on bakteriaalne häda, vähemalt pildilt nii tundub. Seen on alati tuntavalt nahapinnast kõrgemal, v.a. silmadel. Teisi sümptomeid alati ei esinegi, eriti, kui haigus on alles algfaasis. Seega teeks bakterivastase ravikuuri läbi (kogu akvaariumis) ja vaataks, mis edasi juhtub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Kas meie kalal võib sama asjaga tegemist olla? http://ets.planet.ee/?search=jamakollasega Uurisime ka kõik haiguste kirjeldused läbi aga millegiga justkui ei klapi. Kui, siis võibolla Saprolegnia spp. kirjeldusega. Peale avastamist isoleerisime kala koheselt ja paigutasime teise akvaariumisse karantiini. Kas peaks ka suurele akvaariumile igaks juhuks mingi profülaktilise ravi tegema või alles siis kui hädad hakkavad ilmnema? Lugupeetud Maria, oleksin tänulik vastuse eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 03:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Arvatavasti on sellel kalal hoopis hole in the head disease ehk auguhaigus. Saprolegniaga see ei tundu klappivat. Milline on vee karedus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 25, 2011 07:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Vee parameetrid
NO3 - 25
NO2 - 0
GH - 8
KH - 6
pH - 8


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 28, 2011 06:19 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Jap, selliste näitudega kaldub auguhaiguse kasuks, nagu kahtlustasin. Antud haiguse algpõhjuseks on mineraalide defitsiit vees ja see avaldubki sagedamini ahvenalistel, kes vajavad keskmise või kõrgema karedusega mineraaliderikast vett. Peaksid tegema ravikuuri JBL Spirohexoliga ja tõstma AquaDuriga vee karedust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2011 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Ma võtaks oma algatatud teema kenasti kokku ja jagaks oma algaja kogemusi.

Juulis algas see jama. Terve augusti ja pool septembrit jagelesin sellega. Kasutasin erinevaid bakterivastaseid ravimeid. Esmalt soovitati mulle loomapoest Tetra Medical Lifeguardi. Mitte essugi ei aidanud. Järgmisena kasutasin Tetra General Tonicut. Taimed ajas kiratsema. Haigusnähtusi leevendas küll veits aga ma ei julgenud ka üle doseerida ja tegin nädalaste vahedega kaks ravikuuri. Tundus nagu oleks asjast jagu saanud aga eiiiiii.. tuli ikka tagasi. Ei saand üldse sotti, et mis värk on. Vee parameetrid olid täitsa ok. Veevahetus ka regulaarselt 20-25%.
Kuna mul kodupood on Kristiine Pet Center siis seal ainult Tetra tooteid müüaksegi. Vedasin siis ennast Roccasse Kalakesse ja tõin JBL Punktolit. No vot on rohi alles \:D/ Nüüd üle kuu aja pole mitte mingisugust probleemi enam. Täitsa lust kohe. Järgmine kord olen targem ja pöördun kohe JBL firma toodete juurde.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver