foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid surevad...
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 11, 2009 04:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Mul on ca. 25-liitrine akvaarium, kus elasid 2 mollit, 2 gupit ja 7 gupi maimu. Nüüd on seal alles 2 mollit ja 5 gupi maimu, kuna 4 gupit suri paari päeva jooksul ära. Hetkel on ka kõik elus olevad gupid sellised haiglased. Mollide olukord on parem aga ka nemad liiguvad kuidagi vähem kui tavaliselt.
Gupide sümptomid: ahmivad õhku vee pinnal või lamavad põhjas, silmad on kuidagu kahtlased (sellised klaasjad), värvid on tuhmunud ning keha on väga hele, ei söö eriti, on kõhnunud, vahepeal sügavad peapoolset osa vastu põhja.
Viimane veevahetus oli reedel umbes 30%, tavaliselt vahetan vett sama palju iga kahe nädala tagant. Temperatuur on akvaariumis 25 kraadi.
Kas tegu võib olla daktülogüroosiga (ei tea kas kirjutasin õieti)? Mu tuttav rääkis mulle selle haiguse sümpotomitest ja tundusid sarnased. Mida tegema peaks? Kuidas oleks võimalik ravida?

Tänan ette kõiki vastajaid!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 12, 2009 05:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Nüüdseks on elus ainult 2 gupi maimu ja 2 mollit!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 12, 2009 06:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
daktülogüroosi puhul on soomused turris nagu käbil. sinul seda pole ja lõhnab bakteriaalse infektsiooni järgi hoopis. no3 test kohustuslik enne ravi! kui on üle normi, siis tuleb teha osaline veevahetus, siis bakterivastane ravim juhendi järgi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 13, 2009 03:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 11:58
Postitusi: 123
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Gupike11- sul surid täna hommikul kõik kalad seal akvaariumis ära.. :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 13, 2009 05:25 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Surid jah :( Teen veevahetuse ära ja kas bakterivastast ravimit tuleb siiski kasutada, et haigus sisse ei jääks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 05:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Jätkan siis oma teemaga. Tegin peale kalade surma akvaariumi tühjaks. Panin uue pinnase, pesin kõik asjad ja taimed ilusti ära ning panin vee sisse. ~pooleteise nädala pärast lasin sisse ka kalad (1 plati, 2mollit, 2 gupit). Plati oli sees umbes 3 päeva enne, kui tõin teised kalad. Järgmisel päeval peale teiste kalade toomist suri juba ära isane gupi, ning järgmisel (täna) päeval ka emane. Kas on võimalik, et haigus on veel akvaariumis sees? Tegin just veevahetuse (~40%) ja panin akvaariumisse antibakteriaalse ravimi (Sera bactopur direct). Kas ravikuuri ajal peab tõstma ka temperatuuri? Ja kas tegu on ikkagi bakteriaalse infektsiooniga või võib asi olla ka milleski muus?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 06:59 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mis no3 näitab? äkki saab fotot kaladest?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 07:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Maria kirjutas:
mis no3 näitab? äkki saab fotot kaladest?


Foto tervest akvaariumist ka siis juba palun!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 29, 2009 01:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Hetkel kahjuks on fotokas katki (remondis) ja sellepärast saan panna hetkel ainult mingi uduse mobiilikameraga tehtud pildi. http://i35.tinypic.com/8xn3nd.jpg Vaevalt, et sellest midagi abi on :lol:

Homme võibolla saan tuttavalt laenata normaalset fotokat ja siis paremad pildid panna.

Ja need 3 kala, kes hetkel elus on tunduvad hoopis aktiivsemad kui enne. Võimalik, et ravim aitas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 29, 2009 09:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 30, 2008 04:35
Postitusi: 37
Asukoht: tartu
Tegin veetestid ka siis ära (6 in 1 ribatest). Tulemused:
No3 - 10-25 vahel
No2 - 0
GH - 8-16 vahel
KH - 10d
pH - 8.0
Cl2 - 0 mg/l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 27, 2010 01:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 27, 2010 01:20
Postitusi: 2
Asukoht: Tabivere
Mul on endal ka gupid samade sümtomitega. Mul on umbes 100 gupit ja viimastel päevadel on nad lihtsalt järjest surema hakkand :(. Tegin akvaariumis täieliku vee vahetuse, enne kalade tagasi akvaariumisse panekut lasin veel 2 päeva seista,i, panin uued kivid põhja mille ma enne läbi loputasin ja eraldasin haiged kalad, aga midagi pole muutunud. Kas on võimalik neid kalu kuidagi terveks ravida või on tegu lootusetu juhtumiga?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 30, 2010 09:06 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Täielik veevahetus ei olnud hea mõte, sest nitraaditsükkel hakkab nüüd otsast peale. Võimalusel lisa JBL Denitroli või mõnda muud bakterikultuuri. Korra nädalas peaks testima no2 ja no3 ning vastavalt näitudele tegema veevahetuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 05:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Mul põhimõtteliselt sama probleem , /haigused/30541/index.html

Keegi ei oska midagi öelda ja kui surevadki kõik ära ja ma teen mingi kuuri midagi (pole aimuigi mille vastu kuuri teha) kardan, et kui ostan uued siis sama jama pihta. Kas tõesti pole kellelgi ideed mis võiks toimuda?

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Crystalynx - Sul soovitaks ajada oma rida (oma teemat). Sul ju see olemas! Muidu läheb väga keeruliseks Sinu akva kohta puutuvat infot mööda kõikvõimalikke postitusi taga ajada. Saan aru, et Sul on mure, aga parem on, kui see kõik ühes ja samas kohas. See ei takista Sul lugemast teiste muresid ja sealt endale vajalikku kõrva taha panemiseks. Minu arust jändad Sina pigem mitte haigusega vaid kehva vee kvaliteediga.

Ma tahaks Maria soovitusele veel lisada NH testi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver