foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 04, 2016 04:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Tere!
Soovin osta akvaariumi, kuid ei oska eriti hästi valida. Ehk oskate aidata.
Praegu on silma jäänud Aquael Brillux Bio 72l (või 112l, sel valgustus 2x24W (T5)) ) ja MP Aquapro 60 xl 84l.
Akvaariumil Aquael Brillux Bio on nii mehhaaniline kui bioloogiline filter, mis asuvad akvaariumikaane sees, ja valgustus 24W (T5).
Akvaariumil MP Aquapro 60 xl on Aquaball 2210 sisefilter, valgustus 2x15 W (T8).
Just filtrite osas ei oska vahet teha. Valgustuse osas olen lugenud, et T5 on parem kui T8, aga ei tea miks.
Olen püüdnud Aquael Brillux Bio kohta netist infot otsida, kuid pole eriti leidnud. Aquael meeldib muidu rohkem.
Millist akvaariumi soovitaksite? Või soovitaksite algajale üldse mingisugust muud akvaariumi stardikomplekti.

Palun abi ka kalade osas. Plaan on võtta 20 kala (tetrad ja/või rasborad).
Millised kalad oleksid heaks valikuks ja millised paarid sobiksid (10 ühest ja 10 teisest liigist):
Hasemania nana, Microdevario kubatai, Paracheirodon innesi, Inpachthys kerri super blue, Nannostomus beckfordi.
Või peaks kõik hoopis ühest liigist võtma?
Vee pH (~7) ja kareduse (~3) suhtes peaksid kõik sobima.
Kui kiiresti peavad 20 kala toidu ära sööma? (Olen lugenud, et 3 minuti või 15 minuti jooksul. Aga kuidas tegelikult?)

Tänan!


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 04, 2016 06:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
soovitaks ikka nõks suuremat ehk siis kui :!: valida aqueli komplekt siis brillux 112L - seal T5 valgustus ja 2x24 ehk siis 48w sellega juba taimed peaks kasvama, muidugi suht tume :) maa on minu jaoks suht tavatu filter #-o kaane all - aga filtri põhimõte ja suurus meenutavad minu aguaeli sisefiltrit bio fs 100 - töötas minu 100l akvas hästi, aga võttis palju ruumi ära, tegelikult alates 100l akvast võiks ikka olla juba välisfilter....peaks mõtlema ka sellele, et seda sisefiltrit on vaja vahel ka puhastada - kuii hõlpsasti pääseb sinna ligi...
Soovitan veel kõik plussid ja miinused korralikult läbi analüüsida ja mõelda ka teiste komplektide peale-või ka ise nn. komplekt kokku kombineerida vastavalt oma mõtetele ja maitsele...
Kas on mõte kasvatada seal kalade kõrval ka lopsakat taimestikku või hoopis muud mõtted.....kunsttaimed jne....
Laias laastus on nn. stardikad(60-100L) head akvaristikaga esmakordselt kokku puutuvale huvilisele, soovitan kruvida veel ka youtube-st brilluxi kohta infot-pealiskaudsel vaatlusel hakkas silma, et kelllelgi polnud näha seda sisefiltrit... :shock:
EDU ja ootame aga uusi küsimusi :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2016 09:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Olen nüüd mõelnud ka akvaariumi komplekteerimise peale.
Kas selline komplekt oleks hea (eriti just valgustuse osas):
Akvaarium 80x35x40 cm ehk 112l
Välisfilter Eheim Experience 150 või 250
Termostaat 100w või 2x50w
Valgustuseks AQUALIGHT CLIP ON LED 27 12W (1056 luumenit) või 2xAquaLight Clip on LED MINI 3,6W (325 luumenit)
Peale mõtlesin panna 3mm pleksiklaasi (akvaariumil on ülemise ääre juures mingisugused kitsad rõdu moodi asjad, kuhu saaks selle toetuma panna), mille külge saaks ehk liimida pisikese nupu moodi asja, millega pleksiklaasi saaks üles tõsta.

Led lambi 12w peaks olema ju võrdne kuskil hõõglambi 60w. Valgust peaks nagu küll olema, kui panna kasvama taimed, kes soovivad valgust minimaalselt 0,25w/l kohta. Mitu luumenit liitri kohta oleks hea?

Praegu tundub küll selline variant päris heana :)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2016 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
liisi kirjutas:
Valgustuseks AQUALIGHT CLIP ON LED 27 12W (1056 luumenit) või 2xAquaLight Clip on LED MINI 3,6W (325 luumenit)
Peale mõtlesin panna 3mm pleksiklaasi (akvaariumil on ülemise ääre juures mingisugused kitsad rõdu moodi asjad, kuhu saaks selle toetuma panna), mille külge saaks ehk liimida pisikese nupu moodi asja, millega pleksiklaasi saaks üles tõsta.

Led lambi 12w peaks olema ju võrdne kuskil hõõglambi 60w. Valgust peaks nagu küll olema, kui panna kasvama taimed, kes soovivad valgust minimaalselt 0,25w/l kohta. Mitu luumenit liitri kohta oleks hea?



See CLIP ON LED valgusti jääb nii suure akvaariumi jaoks kindlasti lahjaks (rääkimata mini variandist). Kui arvestada, et T5 2x24W on ca 4000 luumenit, siis 1056 või 325 on sellega võrreldes väga vähe. Need lambid sobivad pisikestele akvadele ja ka siis ei saa seal kasvatada eriti valgusnõudlikke taimi.

Kvaliteetsetel Saksa ledidel (näit. Eheimi uued ledid) on luumenite ja W suhe palju parem (min 120), aga nende hinnaklass on ka hoopis teine.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 17, 2016 05:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 04, 2016 03:38
Postitusi: 10
Pildid: 4
Ikkagi ei komplekteerinud. Ostsin Aquael Leddy 80, 75x35x40 cm ehk 105 l. Sisefilter 500 l/h ja valgustus 16 w led. Praegu on akvaariumis 9 taime, 3 Otocinclus affinist ja 7 Hasemania nanat. Otocinclus affinised tulid akvaariumisse esimesena, 3 päeva pärast tulid Hasemania nanad. Enne Hasemania nanade tulekut olid Otocinclus affinised väga kartlikud, kogu aeg olid kuskil peidus, vahetult pärast teiste kalade lisamist muutusid nad igati toimekaks, ujuvad rohkem, ei pelga nii palju ja on väga vahvad vaadata. :)

Alustasin akvaariumiga 9.09. Lisasin filtri švammile 10 ml JBl (oli vist) bakterikultuuri ning edaspidi olen lisanud iga päev Seachem Stability lahust. Alates 15.09 on nitraatide näit 0,5-1 mg/l. Nitriteid on 0 mg/l. Enne seda olid nii nitritide kui nitraatide sisaldused 0. Kas peaks ehk ostma ka ammoniaagi määramise testi? Nii igaks juhuks. Või piisab praegu igapäevasest NO2 ja NO3 sisalduse määramisest tilgatestidega? Loogiliselt mõeldes peaks lämmastikuringe juba toimima, kuid samas on plaan lisada veel 7 Nannostomus Beckfordit ja millagi hiljem ka 7 Inpaichthys kerri super blue. Praegu tundub, et olemasolevad kalad tunnevad end hästi.
Ja kas veevahetusega ja põhja sifoonimisega peaksin juba alustama või hetkel pole vaja, kuna akvaarium on alles vähe käinud ja nitraatide sisaldus on madal? Filtri švammi pole vist soovitatav vähemalt 4 nädalat pesta/loputada akvaariumivees?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 20, 2016 12:21 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Mina hoiaks silma peal ikkagi nitriidi näidul, mis on palju toksilisem, kui nitraat. Vett soovitan sellegipoolest vahetada. Põhja sifoonimisega võib veidi hiljem alustada


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 23, 2016 06:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Seoses Aquaeli ledi valgustuse murega, mis võib tulevikus tekkida - seda Eestis otseselt müügil pole. Minul oli aasta tagasi soov saada Aquaeli UV sterilisaatorit (AS-3W, mida kuskil ei müüda). Võtsin ühendust firmaga Rakonda (peaks olema Eestis nö Aquaeli esindaja), nemad väitsid, et ei saa tellida. Siis kirjutasin otse Aquaeli, et kas nad oleks nõus ise saatma. Aquael vastas, et ei tegele eraklientide teenindamisega, aga et võtaksin ühendust Eestis firmaga Rakonda :D Siis kirjtuasin muidugi Aquaeli tagasi, et juba kirjutatud ning nad vastasid mulle eitavalt. Aquaelilt rohkem kirja ei tulnud, kuid Rakonda võttis paar päeva hiljem ühendust, et kas ma ikka veel soovin UV sterilisaatorit =D>


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver