foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 04, 2016 10:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2016 09:24
Postitusi: 10
Pildid: 5
Hetkel kasutuses vana 56l Juwel. Ostsin uue 126l akva, kuidas oleks otstarbekas ja kasulik uus akva sisse töötada ja vana akva lõpetada?
Elanikud 2 antsu ja 3 barbust.
Vanas põhjas kruus, tahaks seda uude üle viia, samuti istutada sinna elustaimi, hetkel taimi pole.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 04, 2016 01:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Üks on selge, sirget joont vahele tõmmata ei saa. Ma arvan, et kuna sul põhjakruusa tuleb nagunii juurde muretseda, siis tee seda kohe ja pane uue akvaariumi põhja, siis vesi sisse. Kuidas filtriga on, oletan, et see tuleb uuele akvaariumile ka uus? Kui uues akvaariumis vesi sees ja filter töös, võta vanast akfaariumist osa vett ja pane uude akvaariumisse, võid võtta vanast filtrist mingi portsu filtri materjali ja uude filtrisse panna. Kui švammiga tegu, siis võib selle lihtsalt vette hõljuma jätta. Osa vana akvaariumi kruusa võid juba ringi tõsta uude. Peaksid uude akvaariumisse ka mingid "reostajad" panema või siis lihtsalt natuke haaval kalade sööki vette puistata. Veetestid tulevad abiks - Ammooniumi(NH3) ja Nitriidide(NO2) testid eelkõige, et aru saada, millal akvaarium "valmis"


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 04, 2016 11:47 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kuna sul vanas akvas taimi pole, siis võta julgelt vanast kruus välja ja pane uude, lisaks siis ka uus lisakruus ja uude akvasse uus vesi sisse ja filter tööle. Kui saad siis kohe sama liigutusega ka vanast akvast umbes 1/4 vett uude
Lased nii mõned päevad käia ja siis võid juba kalad ja ülejäänud vee uude tõsta
See et vanast akvast pinnase väljavõtmisel see väga häguseks muutub pole probleemiks, lase see sodi põhja settida ja sifooni siis välja


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2016 12:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2016 09:24
Postitusi: 10
Pildid: 5
Olen oma suurema akvaariumi nüüd ilusti tööle saanud, kõik toimib, veenäidud on korras ja kalad tunnevad ennast hästi.
Isegi põhjakoristajad ujuvad ringi lambivalgel, mida nad vanas akvaariumis kunagi ei teinud.
Mure aga selline, et üks põhjakas on kõhu alt kahtlaselt paks.. Milles võib asi olla? Põhjakaid mul 2 ja elavad eraldi kookoste all, Nad pole mul iialgi titasid teinud, kas nüüd siis võib olla perelisa tulekul või on asi milleski muus?


Attachments:
AKV.jpg
AKV.jpg [ 118.01 KB | Vaadatud 170 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2016 05:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
kaisa kirjutas:
Elanikud 2 antsu ja 3 barbust.
kaisa kirjutas:
Isegi põhjakoristajad ujuvad ringi lambivalgel, mida nad vanas akvaariumis kunagi ei teinud.
Mure aga selline, et üks põhjakas on kõhu alt kahtlaselt paks.. Milles võib asi olla? Põhjakaid mul 2 ja elavad eraldi kookoste all, Nad pole mul iialgi titasid teinud, kas nüüd siis võib olla perelisa tulekul või on asi milleski muus?


Veidi vana teema aga antud "põhjakad", keda pildil näha, on Synodontised. Söövad ennast parajaks palliks,kui võimalus anda ja 126L ikka kole väike kaladele,kes täiskasvanuna nii 18-20 cm pikad. Mingist perelisast asi kaugel ja nende kaladega pole ka teistelt liikidelt juurdekasvu oodata - kõik mis suhu mahub, läheb söögiks.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver