foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2015 03:17 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
AA kirjutas:
Austrikarbid tõstavad vee karedust. Eestis on vesi niigi kare, nii et igasuguste (ehtsate) teokarpide kasutamine akva kaunistamiseks pole kuigi hea mõte.

Ja kui palju nad seda karedust siis tõstavad?
Teoorias küll, aga siis peaks vist mõõdetava erinevuse tuvastamiseks kogu põhi olema purustatud karpidest
See mõni karp ei muuda su akva ph-d ja selle soolsusega pole ka mõtet pabistada


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2015 10:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
= 1 akvaristikaalaseid ülepaisutatud müüte :wink: See peab olem ikka puhas "lubikoda" mis veenäitusi mõjutaks ,ja seda peab olema palju.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 09, 2015 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On sul ka mingeid näitusid või teiste mõõdetud tulemusi ette näidata oma arvamuse kinnituseks? Vastasel juhul nõustuks pigem akvarist AA seisukohaga.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 12:00 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
On sul ka mingeid näitusid või teiste mõõdetud tulemusi ette näidata oma arvamuse kinnituseks? Vastasel juhul nõustuks pigem akvarist AA seisukohaga.

Ph muutust lihtne testida, võta või 3 liitrine purk ja pane vesi sisse ning mõõda ph ja lisa siis ohtralt teokarpe või austikarpe ja mõõda siis mingi päevade pärast uuesti ph taset.
Ja miks mereakvaristid jändavad lubjaga ph tõstmiseks kui mõne karbi akvassepanek annaks sarnase tulemuse.
Ph muutuseks peab see karbikoda lahustuma aga see protsess on ikka päris aeglane et akva vee karedust mõjutada

Aastaid tagasi ise katsetasin nii karpide kui ka laavakiviga ja see ph jäi ikka samale tasemele kraaniveega


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 01:48 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Seoses oma koduse väikese forellikasvatusega olen palju uurinud materjale, kaasaarvatud pH'ga seonduvat. Ise olen kareduse tõstmiseks kasutanud tavalist söögisoodat. Olen visuaalsete näidete usku ja usun et teokarbid tõstavad pH'd, st vee karedust
Vaadake seda videot https://www.youtube.com/watch?v=-V7i6W3ACSU
Selle süsteemi maht on umbes 2600L, pH langes elutegevuse tõttu 6,5 peale ja piisas kolmest neljast päevast, et tõsta pH tasemele 7,0. Abimeheks oli siis paar kamalutäit purustatud teokarpe
Kui juba 2600L vee kareduse tõstmiseks läks vaja vaid paari peotäit karpe, siis väiksemates anumates piisaks kindlasti mõnest purustamata karbist


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 02:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tundub uskumatu sellise veekoguse puhul. Või on siis tõesti point selles ,et vesi sellest kotikesest otse läbi voolab.
Endal on mul olnud pinnas surnud tornteo kodadega pea võrdses vahekorras (no jah pooled olid ka elusad)
..aga ei midagi.

Kunagi tõin suure paelahmaka u. 4x30x40 cm veliferade akvaariumisse, et KH sinna 20 ligi saada, jälle ei
midagi. Samas ma tegin suuri veevahetusi ? Või ongi paega võimalik ainult teatud piirini?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 04:10 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Lugesin kusagil, et paega ja teokarpidega saabki pH-d korrigeerida vaid mingi näiduni, sest CaCO3 lahustub vaid happelises keskkonnas. Parandage mind, kui mälu pettis.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2015 06:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
......jep, ....hakkab nagu meenuma jah..... :wink:

Kraanist tuleb seesama paeplatoolt puuritid põhjavesi , akvaariumis on kah seeasama paas, lahmid aga vett vahetada - jällegi sedasama päritolu, ja kõik jääb muutumatuks. Vist nii.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 14, 2015 06:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Samas kui akvas on teod siis nemad jälle vajavad seda karedust- pehmes vees muutuvad mende kojad otsast auguliseks.

Nagu öeldud siis mina kah ei paneks austri karpe vette kuna neoonid tahavad just pehmemat vett siis ei hakkaks lisaks ülemiste vanakese karedusele midagi juurde lisama.
Lisaks vee karedusele (mis muutub veevahetusega nagunii) võib tekkida oht, et see karp lahustub ükskord väga õhukeseks ja kalad võivad sinna vastu end vigastada.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 14, 2015 11:08 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
AA kirjutas:
Lugesin kusagil, et paega ja teokarpidega saabki pH-d korrigeerida vaid mingi näiduni, sest CaCO3 lahustub vaid happelises keskkonnas. Parandage mind, kui mälu pettis.


Arvatavasti siin see vigur ongi, et kui lugeda mõnda välismaist foorumit, siis hoiatatakse, et teokarbid lahustuvad ja muudavad ph taset. Tallinnas tuleb kraanist umbestäpselt ph 7,5 vesi, mis on aluseline


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 15, 2015 12:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 14, 2014 07:37
Postitusi: 75
Pildid: 6
mul on endal olnud kogemus. Tükk aega otsisin, mis pagana asi mul akvas karedust ja pH'd tõstab. Lõpuks avastasin, et kolm kastani suurust teokarpi, mis kunagi sai sisse pandud tõstsid veenäite. Karbid välja võttes oli näha, et nad olid päris tublisti lahustunud. Nii, et minu puhul kõigest kolm kastani suurust teokarpi mängisid veenäitudega 240L akvas.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 15, 2015 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 03, 2014 11:58
Postitusi: 94
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Nii tore, et erinevaid arvamusi ja kogemusi jagub.
Kuna tänase seisuga saavad kõik elusolendi viidud üle uude akvasse ja vanasse jäävad hetkel vaid taimed ning väikesed punased keerdus prügiteod (palju), Anentome helena´d(3tk) ja õunakate kookonid kaanel - siis on seal hea võimalus katsetada austrikarpe. :roll:

_________________
Mina olengi see iseloom....
Juwel Rio 180L - elu käib
Tetra AquaArt 30L - siginat saginat täis


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver