foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 01:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Lugupeetud RyDos, paluksin täpsemat infot 10 000 K ja 4 000 K lampide kohta - mis firma, mis mark? Kas teil JBL Solar Ultra Tropic torusid ka on?

LED-id jäävad praegu siiski ära. Sain eile põhjaliku ajuloputuse sõbralt-füüsikult, kel suured praktilised kogemused LED-lampide iseehitamisega ja korralik aparatuur spektraalmõõtmisteks. Jube huvitav oleks endal LED-idest korraliku spektriga lamp kokku kombineerida, kuid eeltöö teooria osas nõuaks praegu ülemäära aega. Eks ma kunagi hiljem nikerdan - väiksemast akvast alustades :-)

Sattusin huvitava veebilehe peale, kus fotod akvast erinevate lampidega ja osal ka spektrite graafikud:
http://saurama.aqua-web.org/index.htm
Muidugi on mul monitor kalibreerimata, kuid mingi võrdluse ikka saab.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 01:38 
Reljeefseid tagataustu erinevaid - on nii neid, mis akva laiusest 10cm ära kaotavad kui ka neid mis 2-3cm vaid enda alla võtavad. Endal just viimane ja Java moss kasvab peal korralikult. Ka võrguga Java mossi kasvatamine on hea idee.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
proovisin seda võrguvarianti sambla tagatausta kasvas külla aga ütleks et hetkel olev must kile on kõige ilusam :P

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 02:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Kujutlusvõime pole mul just ülemäära arenenud, kuid must prügikott akva tagaseinas ajas asja ära küll :-D Mulle meeldis. Sorry, Matten, 3D tagataust jääb ära.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 05:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
Tere,

10.000k ja 6500k on aqualight brändinguga ning 4000k on sylvania luxline plus 840

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
LEDide osas oskan varsti rohkem öelda hetkel oma katse akvas testin. Ja olen arvamusel,et spektrist puudu ei jää vähemalt nende taimede jaoks mida mina kasvatan ja kalad on ka uue valgusega harjunud. Isegi oma albiino antsu näen rohkem kui ennem (vana valgusega istus enamus aja peidus). Muidu kalad esimesed päevad olid varjus aga nüüd juba harjund.

Olen ikka seda meelt, et teoorias võib asi lihtne olla aga tegelikuses ei ole teostatav ja sama ka vastupidi kui ikka keegi puust ja punaseks ette ei tee tuleb ise ära katsetada. Sest siin on teemades juttu olnud palju aga seda teoorias, keegi täielikult LEDide peale pole siiani valgustust teind, et saaks öelda jah need sobivad või see ei käi kuhugi.

Rahalises osas vaidleks ka vastu. Kui ikka LEDid ennast ära tõestavad siis võtavad nad 5 korda vähem elektrit kui torud. Tähtis ei ole soetamis hind vaid aastate kulu kokku (LEDide puhul siis ainult elekter, sest 12h töötamisega peavad nad vastu üle 11 aasta, torude puhul 5xkallim elekter pluss torude vahetus oli vist iga kahe aasta tagant).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 10:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
andrep kirjutas:
Olen ikka seda meelt, et teoorias võib asi lihtne olla aga tegelikuses ei ole teostatav ja sama ka vastupidi kui ikka keegi puust ja punaseks ette ei tee tuleb ise ära katsetada. Sest siin on teemades juttu olnud palju aga seda teoorias, keegi täielikult LEDide peale pole siiani valgustust teind, et saaks öelda jah need sobivad või see ei käi kuhugi.

/tehnika/24372/index.html

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
tommike kirjutas:


My bad

Otsisin, mis ma otsisin aga leidsin ainult vaidlusi miks led sobib või ei sobi.

Lähen ostan homme kohe ka väetist, sest nagu lugesin siis seda läheb mul nüüd mehesti :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 05, 2012 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Valgustuseks 4tk 39w T5 on päris palju low-tech akva peal, oleneb kuidas neid kasutada. Alguses tühja akva juuresl uued torud koos reflektoritega on kindlalt ülearu palju. Eraldi lülitada peaks saama 2+1+1. Nii saab hiljem erinevaid torusid proovida, mis paremini sobivad.

Sylvania aquastar + Sylvania grolux võiks see esimene paar olla. Hind mõistlik ja hiljem saab lisada kas samasuguseid või midagi muud. Kokku on siis 4 toru ja 3 ballasti.

JBL Solar Ultra Natur on niisugune toru, mida oma kogemusele ja klassikale toetudes " jumala poolt ülestähendatud akvaariumitorude nimekirjas tegelikult ei ole", see tähendab et hind ja omadused ei ole kuidagi seotud ja kiusatus seda toru omada võiks alluda tervele mõistusele (mul oli neid akva alustamisel 3tk :wink: )

JBL ja Eheim filtrid on üsna võrdsed. See arusaamine, et kunagi oli Eheim 100% kvaliteedi ja töökindluse etalon, on uute mudelitega natuke hävinud. Eheim Pro 1 oli väga hea ehitusega, kuna selle juures ei olnud ühtki ülearust jubinat.

Pro2 õhutuspump oli uue mudeli tunnus ja ebaõnnestunud ehitusega - häid materjale kasutati valesti. (katkise õhutuspumba tihendiga Pro2 saab epoksiidliimiga natuke täiustada, kokku liimida ja nii ongi Pro2 filtrist saanud Pro1 - natuke lihtsam ja praktiliselt igavene :) .

Väikesema vanema Pro3 katkist õhutuspumpa olen ka näinud. Neid konstruktsioone muudetakse iga uue mudeli juures, ehk on praegu müüdavad paremad. See ei tundu võib-olla suur probleem, kui võib-olla paarisajast filtrist ühel tekib kunagi vale ehituse läbi leke, aga see filter on sel hetkel kindlasti kellegi akva küljes.

Omal ei ole JBL filtrit olnud, aga ei ole kuulnud ka, et neil probleemi oleks olnud. Kes kasutavad, on rahul. JBL ja Eheim on visuaalselt päris erineva disainiga, mis ka mõjutab arusaamist, nagu kallim asi peaks olema parem. Kui kahe samaväärse filtri sisu uurida, seal võib olla erinevusi, kuidas saab erinevaid filtrimaterjale kasutada, kui tihedad on sektsioonide vahelised üleminekud või mida sinna filtri sisse veel juurde ehitada võiks (tegelikult üks normaalne kasutaja ei hakka filtriga mingit trikki tegema ja ongi rahul sellega, milleks ja millisena asi loodud on).

Samade omadustega JBL ja Eheim filtri võiks poes korra kõrvuti juppideks laotada ja aru saada, mis iga vidina eesmärk on. Kui Eheim´i sees paistab midagi meelepärasemat, on kõrgem hind kasutaja jaoks põhjendatud.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 03:19 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
tommike kirjutas:

Ma lugesin seda teemat nii nädalajagu tagasi, see ainult kinnitas minu arvamust, et enne ehitamist tuleb korralik uuring teha. Paadunud teoreetiku lähenemine ;-)

käpik kirjutas:
Valgustuseks 4tk 39w T5 on päris palju low-tech akva peal, oleneb kuidas neid kasutada. Alguses tühja akva juuresl uued torud koos reflektoritega on kindlalt ülearu palju. Eraldi lülitada peaks saama 2+1+1. Nii saab hiljem erinevaid torusid proovida, mis paremini sobivad.

Sylvania aquastar + Sylvania grolux võiks see esimene paar olla. Hind mõistlik ja hiljem saab lisada kas samasuguseid või midagi muud. Kokku on siis 4 toru ja 3 ballasti.

Mul oli endal ka kahtlus, et äkki on liiga palju. Seetõttu otsustasin panna igale torule oma ballasti. Niisiis, 4 toru ja 4 ballasti. Torud: 2 x 10 000 K (Aquastar või Aqualight), 1 x Grolux, neljanda toru suhtes pole veel otsustanud: 4 000 - 5 000 - 6 500 K? Lisaks kaks lülitite paketti, kummaski 4 lülitit ja kas 2 tavalist või üks kahe väjundiga taimer (või kuidas seda asjandust nimetetakse). Siis saab torude sisse-välja lülitamisega piisavalt mängida :-)

Tahtsin pudinaid ostma minna Silmanisse, kuid nad on L-P kinni. Üleeile (s.t. 4. apr) õhtul ei osanud telefoni võtnud noormees mu küsimustele vastata (OK, 10 min sulgemiseni ja tal oli kiire), kuid meilile vastust kah ei saanud. Effex on laupäeviti üldiselt lahti, kuid jumal teab, kas ka ülestõusmispühade ajal. Mul näpud juba sügelevad ;-)

käpik kirjutas:
Omal ei ole JBL filtrit olnud, aga ei ole kuulnud ka, et neil probleemi oleks olnud. Kes kasutavad, on rahul. JBL ja Eheim on visuaalselt päris erineva disainiga, mis ka mõjutab arusaamist, nagu kallim asi peaks olema parem. Kui kahe samaväärse filtri sisu uurida, seal võib olla erinevusi, kuidas saab erinevaid filtrimaterjale kasutada, kui tihedad on sektsioonide vahelised üleminekud või mida sinna filtri sisse veel juurde ehitada võiks (tegelikult üks normaalne kasutaja ei hakka filtriga mingit trikki tegema ja ongi rahul sellega, milleks ja millisena asi loodud on).

Samade omadustega JBL ja Eheim filtri võiks poes korra kõrvuti juppideks laotada ja aru saada, mis iga vidina eesmärk on. Kui Eheim´i sees paistab midagi meelepärasemat, on kõrgem hind kasutaja jaoks põhjendatud.


Mõlema filtri välimus jätab mind täiesti külmaks. Sissevaatamisest poleks kah tolku, sest filtrite töö detailid on mulle terra incognita (loe: olen loll kui lauajalg). Valgusevärk ajas väheke elevusse seetõttu, et ikkagi pool elu spektroskoopiaga tegeldud ;-) Niisiis, kuna keegi pole JBL CristalProfit maha teinud, saab see olema. Teema lukku! :-)

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 04:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Sain akva aluslaua kätte!

Vauuu! :o - vähemalt 5 minutit oli see ainus, mis mu suust tuli :-D

Pilt

Pilt

Valmistas autode keretöödega tegelev meister, vahendas autotuunijast poja. Minupoolsed juhendid olid minimaalsed: peab u. 400 kilost akvat kandma, mõõdud (akva põhi 100 x 50, laua kõrgus 60 cm), üks riiul all, teine keskel, selles viimases auk filtri jaoks. Poeg soovitas materjaliks durali. Nüüd käin selle imelooma ümber ja ahhetan :-) Nii kerge teine, et isegi naisterahval pole probleemi tõstmisega ja ei ühtegi teravat nurka või äärt! Meister soovitas osta plastist mööblijalgade otsad, et metalltoru põrandale jälge ei vajutaks.

Küsimus ikka ka:
Kas piisab, kui panen sinna 15 mm paksusega niiskuskindlast vineerist plaadi? Raami sügavus on 23 mm, ma tahaks, et akva vähemalt paari mm võrra sinna raami sisse jääks. Raami pikkuse ja laiuse tegi meister akva mõõtudest 5 mm suuremad, nii et peaks ilusasti sisse minema. Minu matkamati jutu naersid automehed välja :-( Ütlesid, et akva vajutab selle nii tihedaks, et mingist heli summutamisest ei saa juttugi olla. Parketi alusmati suhtes olid ka väga skeptilised. Siin foorumis on ju ka palju suurematele akvadele sellist pehmendust alla pandud? Palun, kas keegi saaks kommenteerida või anda viite vastavale teemale - olen ise siin foorumis juba üsna ära eksinud.

Ah soo, mul on põrandaehitusest on plaat 5 cm penot jäänud, kuid see tuleks ikka väga kole.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 04:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väga ilus on tõesti, loodetavasti ka tugev. Kui saladus pole, siis mis on hinnaklass ja kas meister on ka tulevikus valmis selliseid töid ette võtma?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 05:16 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
Väga ilus on tõesti, loodetavasti ka tugev. Kui saladus pole, siis mis on hinnaklass ja kas meister on ka tulevikus valmis selliseid töid ette võtma?


Palun vabandust, ma pean enne meistrilt küsima, kas ja kuidas ma võin sellele küsimusele vastata. Hetkel aga ei saanud jutule.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 05:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teema pealkirjaks on low-tech ja siis selgub et ainuüksi akva alus on igati high-tech dural toode, nigu mingist kosmoseagentuurist tellitud :)

Väga viis värk!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 06:12 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Parem on panna sinna raami sisse sama paks plaat kui süvis on. Siis ei kao alumine must silikoon ääris vaateväljast. Ei vähene efekt ja igati kindlam.


Üles
 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver