foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Jaan 19, 2018 10:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 06, 2018 12:04
Postitusi: 9
Asukoht: Lääneranna
Tere!

Paistab, et üks emane gupi on oma maimud välja pigistanud ja mõned neist alleski (ei oska öelda kui palju täpselt, kuna ilmselt peidavad end dekoratsioonides ja põhjakruusas). Mure ja küsimus on mul see, et päeva pärast saab mul nädal eelmisest veevahetusest täis ja peaks jälle põhja puhastama ja 15% ulatuses vett välja vahetama. Kas tohib veevahetusega natuke aega viivitada, kuni maimud on suuremad ja ei pea ennast peitma? Kardan, et võin neid sifooniga akvaariumist välja imeda või dekoratsioone liigutades neid häirida ja teistele gupidele ette sööta. Akvaarium on 50L.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 19, 2018 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Tere,

pigem võtta asja selle nurga alt, et kui rutiinne veevahetus vahele jääb, käivad veeparameetrid pisitasa alla ja maimukest ellujäämisevõimalused veel kehvemad? Vett sifoonid ikka ju ämbrisse, kui sinna mõni satub, korjad enne vana vee ära viskamist välja. Sifooniga ringi mütates häirid kõiki kalu korraga, mitte ainult maimukesi ja kahtlen, et suurematel siis aega jahti pidada.

Otse küsimusele vastates - jah, tohib viivitada, aga ei soovitaks kuidagi.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 19, 2018 02:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 06, 2018 12:04
Postitusi: 9
Asukoht: Lääneranna
Aitäh vastuse eest!

Mõtlesin siiski soetada maimukasti ja dekoratsioone liigutades püüda nii palju maime kinni kui võimalik. Kes söödakse, sellel lihtsalt ei olnud hea päev. Arvasingi, et ei tasu veevahetust üle lasta. Teen ära ja kes pääseb, see pääseb.

Lisan ühe täpsustava küsimuse veel mis ei käi selle teema alla, kuid kas maimudele peab panema teistsugust toitu või võib neile samu helbeid anda, mis teistelegi aga näppude vahel peenemaks hõõrutuna?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 19, 2018 03:06 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 06, 2018 12:04
Postitusi: 9
Asukoht: Lääneranna
Ise küsin, ise vastan. :D Kasutasin otsingut ja leidsin, et sobib anda hästi peenestatud helbeid. :)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 20, 2018 01:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sifoonid Sa ju põhja (kruusa). Seal nüüd kindlasti eluspoegijate lapsi pole ja võid rahus kruusas tuuseldada. Pärast poegemist on gupi tited pigem vee pealmises kihis, kus võiks olla uhkesti ujuvat taime. Ma ei ole titelõksu pooldaja, kuigi vahest läheb seda vaja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 20, 2018 09:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Nii väikeses akvas võib olla riskantne veevahetusega viivitada. Eks oleneb ju ka filtrist ja kalade arvust jne. Vett saab vahetada ka ilma sifoonimata, 1-2 päeva maimud ei uju,pikutavad niisama,ka põhjapinnasel ja sifoonides võivad haiget saada.
Filtri sissevoolule võiks marli ette sättida , muidu lollakamad maimud leiavad filtris oma otsa.
Toidu peaks üsna tolmuks tegema ja kui on marlist titelõks ,siis on oht,et maimud jäävad marli ja raami vahele kinni.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 21, 2018 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Gupi maimud ujuvad kohe ringi.
Toidu kätte saamisega pole neil ka mingit probleemi, saavad enast suuremast helbestki tükke kätte kui tahavad.
Ma pole veel oma akvas näinud, et filter kedagi sisse oleks tõmmanud, nad on üpris head ujujad.
Selleks, et vanad kalad neid ära ei sööks on minu meelest lihtsam mingi suurem punt sammalt või mingeid sarnaseid taimi akvasse panna, ei pea maimulõksude ja muu sellisega möllama.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 21, 2018 02:04 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 06, 2018 12:04
Postitusi: 9
Asukoht: Lääneranna
Sifoonin põhja kruusa jah, aga olen näinud neid ka kruusa vahele peitmas, sellepärast ka küsisingi. Nimelt mulle tundub, et neoonidele maitsevad nad või tahavad lihtsalt maitset proovida. :D Ma küll näinud ei ole, kuidas neoon maimu ära sööks. Aga otsutasin siiski maimukasti kasuks, et natuke endale gupisid juurde saada. Kahjuks hetkel mul elustaimi ei ole, kuna akvaarium on hetkel sunnitud olema kohas, kuhu päike peale paistab. Kui tekib võimalus akvaarium panna sinna, kuhu päike peale ei paista, siis kindlasti panen elustaimed akvaariumisse. Mis on põhjuseks, et Te titelõksu pooldaja ei ole?


KRA kirjutas:
Sifoonid Sa ju põhja (kruusa). Seal nüüd kindlasti eluspoegijate lapsi pole ja võid rahus kruusas tuuseldada. Pärast poegemist on gupi tited pigem vee pealmises kihis, kus võiks olla uhkesti ujuvat taime. Ma ei ole titelõksu pooldaja, kuigi vahest läheb seda vaja.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 21, 2018 02:05 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 06, 2018 12:04
Postitusi: 9
Asukoht: Lääneranna
Kas midagi juhutub, kui üks päev läheb üle? Hetkel on mul võimalik esimesel võimalusel esmaspäeva hommikul veevahetus teha. Filter on Hydor mida saab kasutada 40L/90L akvaariumis, sees on ka aktiivsüsi. Pean kindlasti marli ette panema, kuna 6 tükki ma sealt juba välja päästsin. :D Ostsin plastikust maimukasti, olin juba eelnevalt lugenud, et marlist titelõksu raami vahele võivad nad sattuda.


Dront kirjutas:
Nii väikeses akvas võib olla riskantne veevahetusega viivitada. Eks oleneb ju ka filtrist ja kalade arvust jne. Vett saab vahetada ka ilma sifoonimata, 1-2 päeva maimud ei uju,pikutavad niisama,ka põhjapinnasel ja sifoonides võivad haiget saada.
Filtri sissevoolule võiks marli ette sättida , muidu lollakamad maimud leiavad filtris oma otsa.
Toidu peaks üsna tolmuks tegema ja kui on marlist titelõks ,siis on oht,et maimud jäävad marli ja raami vahele kinni.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 25, 2018 11:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Suuremad tited kipuvad tõesti juba ka madalamas kihis ujuma. Ma pidasin silmas just vastsündinuid. Need on küll esialgu vaid pinnapealses kihis.

Vee kvaliteedist annab Sulle aimu tilgatest (või siis hädaga ribatest). Kui näit halb, siis ei kannata enam midagi oodata, vaid kohe vee vahetus. Sinu testidest pole infot kahjuks.

Aktiivsütt ei pea ma üldse vajalikuks niisama filtris pidada. Seda kasutatakse pärast ravikuuri, et ravi tagajärjed välja filtreerida. Ta ammendab end maksimum 48 tunni pärast.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver