foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Platy on haige?
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 12:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 11:46
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Uurisin siin kaks tundi igasugu teemasid, aga suurt targemaks ei saanud.
Mul on akvas kaks emast platyt. Tõin nad 11. detsembril ja alates sellest ajast on nad märgatavalt kasvanud. Eile märkasin, et üks kala on kuidagi eriti paksuks läinud kõhust (juba varem on nad tasapisi paksemaks läinud, aga mitte nii hullult). Isaseid platysi mul ei ole ja kuna poest tõin kalad juba kuu aega tagasi, siis ma eriti ei taha uskuda, et ta/nad poegida võiks. Pealegi ei tuvasta ma läbi valguse nende kehasid vaadatest mitte midagi kahtlast kõhus. Vaatasin pilte vesitõvest ja uurisin enda kalu, aga ei täheldanud soomuste eemalehoidmist ja silmad ei ole vist ka punnis (kuigi ma ei ole kindel, sest olen väga algaja). Võib olla on tegu mingite kõhuhädadega, toidan kalu korra päevas helvestoit (JBL Novo Vert) või graanultoit (JBL Novo Grano Color). Lisaks söövad nad veel usinalt taimedelt vetikat ja pinnalt proteiinikihti. Kurki panen ka, aga sellest huvitub ainult ancistrus. Kõigil on isu väga hea.
Akvaarium on 54 l, sees elavad need kaks platyt, 2 gupyt ja 1 ancistrus. Akva on käinud poolteist kuud, sees elustaimed. Olemas filter ja soojendaja (temp. 25 kraadi). Veeteste ei ole veel teinud.
Äkki keegi oskab nõu anda, mis kalal võiks viga olla?

_________________
54l - 1x vuntsidega põhjaelanik, 4x neooni ja pisut rohelust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 12:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
On üsnagi võimalik, et said poest rasedad platid. Platidel peaks olema näha kõhu alapooes, kas hakkavad poegima. Kui pärast kakaauku on kõhualune muutunud tumedaks ja veidi punnis, siis peaks olema lootus saada tittesid. Eriti tumedaks muutub see piirkond, kui tited üsna tulekul. Ennem seda too piirkond heledam (aja möödudes ja tittede küpsedes piirkond tumeneb.)

Aga jälgi igaks juhuks, kas nood kalad ikka kakivad, sest kui väljaheidet ei teki on tegu muu probleemiga (näiteks kõhukinnisus).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 11:46
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Minu meelest on väljaheidet neil samamoodi nagu tavaliselt. Kõht on küll tumedam kui varem. Kuidas on võimalik, et nad nii kaua tiined on? Kuskilt lugesin, et platyde tiinus kestab keskmiselt kolm nädalat.

_________________
54l - 1x vuntsidega põhjaelanik, 4x neooni ja pisut rohelust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Mul olid ka kunagi platyd. Oli nii emaseid kui isaseid, kahjuks suri viimane isane ära. Minu üllatuseks tükk aega pärat isase surma emane poegis! Mõtlesin, et kuidas see võimalik on, aga nad pidid saama seemnerakke kuidagi säilitada vms. :roll:

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 20, 2011 07:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 11:46
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Täna päevaks on mõlemad saavutanud normaalmõõtmed. Ei teagi võib olla toitsin neid siis liiga palju, sest uut elu ma akvas ei tähelda kuigi kõik nurgatagused on läbi uuritud. :roll:
Igaljuhul aitäh vastanutele. Hetkel mure lahendatud.

_________________
54l - 1x vuntsidega põhjaelanik, 4x neooni ja pisut rohelust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 21, 2011 09:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Olen ka kuulnud, et elussünnitajate emaskalad suudavad oma poegimist "kinni hoida" (mitte nii nagu meie kahejalgsed). Selle põhjus võib vast olla nende jaoks kas siis vee parameetrite sobimatus või turvalisuse tunde puudumine. Vahest vist aitab ka temperatuuri muutmine soojemaks (kliima muutus). Kuskilt on kõrvu jäänud, et soojema temperatuur soodustab poegimist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 08, 2011 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 19, 2011 11:46
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Nüüd on see siis käes. Arvasin küll, et kõhuhädad...aga täna peale suuremat rohimist avastasin arkvaariumist 5 maimu. :lol: Ei tea mis nendega nüüd teha? Välja on hetkel neid täitsa võimatu püüda, sest nad poevad taimede vahele peitu. Päris armsakesed ka.

_________________
54l - 1x vuntsidega põhjaelanik, 4x neooni ja pisut rohelust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 09, 2011 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Esiteks - õnne pisipere puhul :) !
Kui taimi piisavalt, saavad nad ise hakkama. Mõni võib-olla pistetakse siiski nahka, jäävad tublimad.
Pinnataimed oma rippuvate juurtega annavad ka kalalastele kenasti varju.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver