foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: gupi poegib
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2010 02:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 30, 2009 10:31
Postitusi: 5
Asukoht: valgamaa
Hei! Tea ka õnn või õnnetus :? Ostsin eile Tartust 2emast gupit ja koju jõudes üllatus suur:1maimuke kahe mamma peale lisaks,panin kõik titekasse,hommikuks 6lisaks,aga mammad sama paksud,nüüd terve päev ei ühtegi rohkem :shock: küsimus:kaua võib poegimine kesta sellises häiritud olukorras ja kas guraamid on maimudele ohtlikud(vesikirpu ei võta) Tänan,kui keegi viitsib vastata :D
_______________
50l-2guraami 7neooni 5gupit
125l-3skalaari 2mollit 4minoori 6barbust 2põhjakat :o


Üles
 Teema pealkiri: Re: gupi poegib
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 27, 2010 04:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
leili kirjutas:
Hei! Tea ka õnn või õnnetus :? Ostsin eile Tartust 2emast gupit ja koju jõudes üllatus suur:1maimuke kahe mamma peale lisaks,panin kõik titekasse,hommikuks 6lisaks,aga mammad sama paksud,nüüd terve päev ei ühtegi rohkem :shock: küsimus:kaua võib poegimine kesta sellises häiritud olukorras ja kas guraamid on maimudele ohtlikud(vesikirpu ei võta) Tänan,kui keegi viitsib vastata :D


Ainuke mis guraamid võivad teha on see et nad söövad mõned nõrgemad maimud ära.Aga seda teevad ka gupimammad ise.Kes on kavalamad jäävad ellu kes on natuke "rumalamad" saavad suurtele lõunasöögiks.

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Mõtlesin et hoian kokku ja küsin siin enda guppi kohta ka.
Igatahes minu emane Gupi selleni nati kandiline ja on muudkui akva ühes nurga .Muidu sööb ja kõike.Mis tal viga on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 06:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
GupidOnÄgedad kirjutas:
Mõtlesin et hoian kokku ja küsin siin enda guppi kohta ka.
Igatahes minu emane Gupi selleni nati kandiline ja on muudkui akva ühes nurga .Muidu sööb ja kõike.Mis tal viga on?

Ta kas võib sul hakata võib-olla poegima aga samas võib olla ka mõni sisemine haigus.Soovitan teha pilt ja siia või siis albumisse üles panna või mõnele oma kodulehele ja postitada lehekülje aadress siia.

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri: gupi poegib
PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui gupi hakkab poegima, siis on hästi näha kõhualusest, et sabapoolne ots on tumepunakaspruun (või midagi sellist). Kui on läbipaistev, siis tittesid ei tule. Aga võib ka olla näiteks kõhukinnisus. Selleks müüakse apteegis magneesiumsulfaati. Mina ostsin Tõnismäelt. Lahus tehakse 4,5 liitrit vett ja pool teelusikat sulfaati.
Mul oli musta molliga niisugune lugu, et kangesti paks ja kandiline. Panin lahtistisse ja hommikuks oli musttuhat titte sündinud. Ilmselt oli mingi tropp ees ja vaeseke ei saanud vaevast lahti. Viimane titt oli jäänud poole tee peale kinni ja ära surnud. See tuli pintsettidega välja tõmmata. Kala sai veits ravi ja elas õnnelikult edasi.
Aga enne tee kindlaks, mis Su kalal tegelikult viga on. Need on lihtsalt näited.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 24, 2010 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Minu Gupi selline : http://i41.tinypic.com/wld9v5.jpg
http://i40.tinypic.com/sq01vk.jpg

Pooliku akva pilt selline : http://i40.tinypic.com/2cnfddv.jpg


Üles
 Teema pealkiri: gupi poegib
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 24, 2010 10:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sel alumisel pildil on Su gupi seal üleval nurgas päris hästi näha. Minu arust ta titeootel küll ei ole. Ta on nagu eestpoolt punnis. Kõhukinnisuseks seda ka ei nimetaks. Ei oskagi kohe diagnoosi panna. Ja ta tundub Sul ka veel küürakas olema. Taoline viga tekkivat sellest, kui ühe perekonna kalad omavahel tittesid saavad. Peaks hankima võõrast verd juurde. Poest või foorumist uusi isaseid. Ja sündinud tited ära andma, et nad jälle omavahel ei seguneks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 25, 2010 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Aga mis temaga tegema peaksin?Teised emased ka sellised väga suured aga mitte nii punnis.


Üles
 Teema pealkiri: Gupi
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 25, 2010 12:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sel samal pildil, kus kõverik gupi on alumine täitsa normaalne. Tundub, et hakkab varsti titele. Selle kõveriku paneksin mina veega karpi ja sügavkülma tudule. Kui ta aga Sul igati traksis on ja näha, et ei vaevle - las ta siis olla. Võid ju proovida klistiiri teha, mida ees pool õpetasin. Pane kala eraldi anumasse ja hoia seal. Peaks hakkama kangesti kakama, kui teda tõesti vaevab kõhukinnisus. Külma tudule panna jõuab alati.

Ehk võtab veel keegi sõna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 18, 2010 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
mul on 4 gupit akvas, ükspäev avastasin maimud. Ei teadnud palju neid täpselt on aga vaid 2 tükki jäid ellu, teised söödi ära. Siiamaani ajavad vanemad neid taga, aga õnneks ma ei pea muretsema, kui neid kontrollimas käin. Esimest korda on mul kalad maime ilmale toonud :)

_________________
112 L
gupid (c.a 9)
2 mollit


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver