foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mõõksaba järglased.
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 20, 2007 06:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 01, 2006 01:41
Postitusi: 49
Asukoht: Põlva
said minu mõõksabad esimest korda poegadega hakkama :P :P
need on mu kõige esimesed kalapojad, kätte sain neist 11.
2 tükki neist olid "väär arenguga" , sellised hästi väikesed ja mitte sirged vaid nagu kaares , ei saa normaalselt ujuda . üks neid muidugi suri .
aga teine saab päris hästi nüüd hakkama , aga normaalselt ujuda ei saa.
nii kahju temast :cry: :cry: kas on kellelgi veel nii juhtunud ? Mis temas edasi saab ? Mis mina tegema peaksin ?? :cry:
lihtsalt nii halb on teda vaadata :cry:

_________________
160l- 5 Skalaari, 1 Molli paar, 1 Mõõksaba paar, 1 Põhjkoristaja paar, 1 daniote paar.

25l- 37 Väikest Mõõksaba poega (12.01.2008) 9 Mõõksabapoega (suve lõpu lapsed) :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 23, 2007 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 23, 2007 01:58
Postitusi: 101
Asukoht: Tallinn
Pole vaja midagi ette võtta. Julm öelda aga see käibki nii, et nõrgad las surevad või saavad söödaks, seda paremaid järglasi praegustelt maimudelt kunagi saad. Eks loodus on nii seadnud, et enamik sündinud sabadest annab otsad enne täiskasvanuks saamist.Loe ka artiklit eluspoegade paljunemisest

Tsitaat:
Tiinus vältab 24-30 päeva. Maime võib sündida 20 kuni 200.
/tsitaat

Kuhu sa nad kõik paneksid kui suurem osa ellu jääks? Isegi 20 iga kuu on liiga palju aga 200!

Üritasin ka esimesi pesakondi suurest akvast välja püüda ja eraldi maimuakvasse kasvama panna, et nahka ei pandaks aga sain üsna ruttu aru sellise tegevuse mõttetusest. Praegu kogun maimuakvasse ainult neid maime kelle filtrist ära päästan ja neidki saab liialt palju. Uueks hobiks on saanud iga päev korra filter üle vaadata ja peaaegu alati on 1-2 tk filtris. Neile olen siis nö. teise võimaluse andnud ja eraldi pannud aga kööbakatega pole midagi peale hakata. Ülejäänud peavad omadega ise hakkama saama. Kõige parem on lasta asjadel oma rada minna, kui jääb ellu on tore kui ei pole ka hullu midagi. Kaladele pole vaja mingit invaliidide hoolekannet nagu inimestel.

_________________
128l, 180l, 250l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 01, 2006 01:41
Postitusi: 49
Asukoht: Põlva
aitäh Urmaz , sain kena vastuse :D

Eks siis vaatab mis saab :idea:

_________________
160l- 5 Skalaari, 1 Molli paar, 1 Mõõksaba paar, 1 Põhjkoristaja paar, 1 daniote paar.

25l- 37 Väikest Mõõksaba poega (12.01.2008) 9 Mõõksabapoega (suve lõpu lapsed) :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2008 03:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 26, 2008 07:00
Postitusi: 10
Asukoht: jõgevamaa, Luua
kehva vee või sööda puhul võib selgroog kõveraks kasvada ja selline kala võib isegi suht vanaks elada. Samas tuleb guppile palju järglasi ja kõveraid pole mõtet jätta. Mitme akvaariumi olemasolul panin mina need suurematele söödaks :-(

_________________
Luual on 6 akvaariumi 60 ja 200 l vahemikus.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver